Цей веб-сайт присвячений безпрецедентному проекту співпраці київської громадськості та компанії ЕСТА Холдинг задля створення культурного простору на місці колишньої фабрики «Юність». Тут Ви можете спостерігати за ходом проекту, отримати всю необхідну інформацію стосовно проекту, поділитися своєю думкою щодо нього та дізнатися про точку зору інших киян.

Новини

Громадська рада визначила дві провідні концепції культурного простору на Андріївському узвозі 21 Січень 13:00

Громадська палата ради, покликана визначити функціональне призначення культурного простору на місці колишньої фабрики «Юність» на Андріївському узвозі, зупинилася на двох концепціях, найбільш прийнятних для цього майданчика. Вивчивши думку киян і експертів з культури, представники громадськості визнали, що такі дві концепції арт-простору є найбільш актуальними для історичної вулиці і міста загалом:

– Культурний центр із головною функцією: концертний зал із природною акустикою для виконання камерних оркестрових творів, камерних балетних/театральних вистав, місткістю 400-500 місць, із додатковим виставковим простором та інфраструктурою.

– Поліфункціональний культурний центр за принципом відкритого майданчика – суміщення залів-трансформерів для театрально-музичних заходів, виставкових і дискусійних залів, із додатковою інфраструктурою.

По допомогу в прийнятті фінального рішення Громадська палата звернулася до Миколи Скиби – відомого історика, етнографа й арт-критика, поставивши перед ним завдання зробити аналітичний звіт щодо того, як функціонують подібні центри в Україні та за кордоном, а також вивчити потенційний попит на арт-простір такого типу.

«Громадська палата ради вийшла на фінішну пряму і вже скоро представить рішення про функціональне призначення культурного простору на Андріївському узвозі, за долею якого спостерігають всі небайдужі кияни, – говорить Юлія Філоненко, активіст та координатор Громадської ради. – Я переконана, що цей прецедент діалогу між компанією ЕСТА Холдинг і громадськістю є першим кроком до формування нової культури ведення бізнесу в нашій країні».

Наразі громадська палата вивчає культурологічний звіт перед фінальним засіданням, яке відбудеться в найближчому майбутньому. На майбутній зустрічі представникам громадськості необхідно буде прийняти остаточне рішення щодо призначення культурного простору, обговорити варіанти його функціонування надалі, а також сформувати рекомендації щодо зовнішнього вигляду центру. Тим часом проходить формування Експертної палати Ради, до якої увійдуть імениті українські архітектори.

У випадку, якщо Ви виявили помилку на сайті, будь ласка, напишіть, в чому саме вона полягає: support.junost@rambler.ru